ŚNIEŻNIK CHALLENGE RUN

Międzygórze, 14.07.2019

DO WYŚCIGU POZOSTAŁO

AKTUALNOŚCI

    INFO na 14.07.19 TREK Śnieżnik Challenge RUN 2019:
  1. Biuro Zawodów od godziny 8:00, Wojska Polskiego 6A (odbiór pakietów, numerów, dodatkowa rejestracja)
  2. Start zawodów: godzina 11:00, ul. Sanatoryjna, 300 m powyżej Biura Zawodów
  3. Trasa PÓŁMARATON 21 km, 680 m przewyższenia, Bufety na 5/11/16 km
  4. Trasa DYCHA 11 km, 420 m przewyższenia, Bufet na 5/7 km
  5. Zakończenie: godzina 14:00, nagrody OPEN MINI i MEGA oraz dyplomy w kategoriach wiekowych, ul Wojska Polskiego 6A, przy Biurze Zawodów, obok Caffe Na Deptaku Międzygórze
  6. Pasta party, toalety przy Biurze Zawodów
  7. Parkingi na wjeździe do Międzygórza, przy ul. Śnieżnej w zatoczce PKS, na końcu Śnieżnej

Medale FINISHERA czekają na mecie na każdego z Was, tylko czy dacie radę podjąć wyzwanie?

Nagrody główne funduje Firma Garmin Polska i przewidziane są w kategoriach OPEN na obu dystansach w postaci zegarków i opasek sportowych, oprócz tego chcemy przeprowadzić losowanie z drobniejszymi upominkami. Zapraszamy do zapisów i do tworzenia z nami prawdziwych wyzwań w Masywie Śnieżnika, Challenge to nazwa adekwatna. Czekamy na Was!

Zapraszamy także na profil facebook, gdzie prezentujemy częste aktualizacje i nowości.

O BIEGU

Masywów górskich w Polsce jest wiele, biegów górskich również, lecz jest tylko jeden Śnieżnik Challenge!

Śnieżnik Challenge RUN 2019 to I edycja wyjątkowych biegów górskich w stylu anglosaskim, gdzie mamy zarówno podbiegi jak i zbiegi, a profil trasy dobrano tak by było ciekawie, widokowo, a jednocześnie wysiłkowo. Startujemy z nowym wydarzeniem, bo organizowane przez nas zawody rowerowe bardzo pozytywnie się rozwinęły, ugruntowały już swoją pozycję w kalendarzu imprez MTB, a trzeba się rozwijać... Zawodnicy i amatorzy uprawiający biegi, nie tylko górskie, to bardzo duża grupa odbiorców, do której chcemy dotrzeć z ofertą sportu i rekreacji Masywu Śnieżnika. Nie bez powodu od ponad 25 lat przeprowadzane są w Międzygórzu Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich, a w 2010 roku odbyły się tutaj nawet prestiżowe Mistrzostwa Europy. Atutów jak widać jest wiele, a my postanowiliśmy je wykorzystać i stworzyć dla Was nowe wyzwanie! Do współpracy w temacie zaprosiliśmy specjalistów, wieloletnich organizatorów i dyrektorów imprez biegowych, więc mamy solidne wsparcie w tej dziedzinie.

Centrum wydarzeń to Stacja Klimatyczna Międzygórze, często zwana Perłą Sudetów ze względu na swoją unikalną zabudowę architektoniczną, wyjątkową lokalizację, liczne atrakcje i piękną przyrodę.

Zawody będą gratką zarówno dla zawodników jak i amatorów biegów górskich. Dystans MINI jest trasą krótszą (11 km), ale przewyższenie ponad 400 metrów oraz ciekawa konfiguracja trasy gwarantują odpowiednie wyzwanie dla początkujących i ambitnych biegaczy.

Dla osób bardziej doświadczonych proponujemy półmaraton, czyli trasę o długości 21 km z przewyższeniem ponad 700 m, gdzie trasa będzie bardziej wymagająca, ale to w końcu challenge! Przy obu dystansach poprowadzimy Was ścieżkami i dzikimi zakątkami, nie zabraknie ciężkich podbiegów, widokowych odcinków pod górskimi szczytami, a do tego: kamienie, korzenie, strumienie, prawdziwy las… Każdy powinien znaleźć coś dla siebie!

Na trasie zaplanowaliśmy dla Was bufety, gdzie będziecie mogli uzupełnić swoje zapasy energetyczne i złapać oddech. Nasi sprawdzeni Sponsorzy zadbają o ich dobre zaopatrzenie (świeże i suszone owoce, woda mineralna), więc sił Wam wystarczy.

W tym roku debiutujemy z zawodami Śnieżnik Challenge RUN jednak doświadczenie w organizacji wcześniejszych imprez oraz zaangażowanie specjalistów od biegów górskich zapewniają Wam wyjątkowe wydarzenie oraz pozytywny wysiłek. Zapraszamy do udziału, wierzymy że podejmiecie wyzwanie, a nasi wspaniali Sponsorzy już zapewnili atrakcyjne nagrody dla najlepszych oraz do losowania wśród wszystkich uczestników. Impreza jest wyjątkowa, wspólnie wpiszemy ją, podobnie jak zrobiliśmy ze Śnieżnik Challenge MTB, do kalendarza imprez w Polsce.

W centrum Międzygórza, przy deptaku do Rezerwatu Wodospad Wilczki powstanie małe „miasteczko biegowe”, gdzie swoje oferty zaprezentują Partnerzy i Sponsorzy wydarzenia, zagra nam wyjątkowa muzyka, a każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

TRASA

DYCHA: 11km | Przewyższenia: 420m

Mapa trasy

Profil trasy - powiększ »

GPX trasy - pobierz »

PÓŁMARATON: 21km | Przewyższenia: 680m

Mapa trasy

Profil trasy - powiększ »

GPX trasy - pobierz »

ZAPISY ONLINE

Datasport

Zapisz się »

REGULAMIN

Regulamin dostępny tutaj »

SPONSORZY

Trek
Schronisko na Śnieżniku
Kondycja.net - rowery serwis
Colorado
Garmin
High Fitness
Doral - Przetwórstwo Rybne
Atart - reklama i grafika na pojazdach
Staropolanka
Leclerc Kłodzko
Wydawnictwo Compass
Villa Pepita i Titina
Piekarnia Kajzerka
Schronisko PTTK Jagodna

PARTNERZY

MGOK Bystrzyca Kłodzka
GOPR
Lasy Państwowe
Bystrzyca Kłodzka

PATRONAT MEDIALNY

BIEGIGORSKIE.PL

KONTAKT

Organizator:
Centrum Śnieżnik, G. K. Łuczaj

Email: biuro@snieznikchallenge.pl
Telefon: 502 525 564