ŚNIEŻNIK CHALLENGE MTB RACE

Międzygórze, 13.07.2019

DO WYŚCIGU POZOSTAŁO

AKTUALNOŚCI

    INFO na 13.07.19 TREK Śnieżnik Challenge MTB 2019:
  1. Biuro Zawodów od godziny 8:00, Wojska Polskiego 6A (odbiór pakietów, numerów, dodatkowa rejestracja)
  2. Start zawodów: godzina 11:00, ul. Sanatoryjna, 300 m powyżej Biura Zawodów
  3. Trasa MEGA 47 km, 1450 m przewyższenia, Bufety na 12/26/38 km
  4. Trasa MINI 22 km, 700 m przewyższenia, Bufet na 12 km
  5. Dystans wybieramy na trasie, limit czasowy wjazdu na MEGA 1 godzina 40 minut
  6. Zakończenie: godzina 15:00, nagrody OPEN MINI i MEGA oraz dyplomy w kategoriach wiekowych, ul Wojska Polskiego 6A, przy Biurze Zawodów, obok Caffe Na Deptaku Międzygórze
  7. Pasta party, toalety, mycie rowerów przy Biurze Zawodów
  8. Parkingi na wjeździe do Międzygórza, przy ul. Śnieżnej w zatoczce PKS, na końcu Śnieżnej

Medale FINISHERA czekają na mecie na każdego z Was, tylko czy dacie radę podjąć wyzwanie?

 

Zapraszamy także na profil facebook, gdzie prezentujemy częste aktualizacje i nowości.

O WYŚCIGU

Masywów górskich w Polsce jest wiele, wyścigów rowerowych również, lecz jest tylko jeden Śnieżnik i tylko jeden Śnieżnik Challenge!

Śnieżnik Challenge 2019 to III edycja wyjątkowych zawodów rowerowych, które ugruntowały swoją pozycję wśród wyścigów MTB już nie tylko na terenie Sudetów.

Zawody rozgrywane są w Masywie Śnieżnika, jednym z najbardziej dzikich i wyjątkowych zakątków Polski. Teren od jakiegoś czasu staje się coraz bardziej rozpoznawalny jako doskonałe miejsce na narty zimą, ale nawet jeszcze lepsze na rower latem. W latach 2019/2020 realizowany jest w regionie nowy projekt, dzięki któremu udostępnionych będzie ponad 130 km ścieżek rowerowych typu single track.

Centrum wydarzeń to Stacja Klimatyczna Międzygórze, często zwana Perłą Sudetów ze względu na swoją unikalną zabudowę architektoniczną, wyjątkową lokalizację, liczne atrakcje i piękną przyrodę.

Wyścig będzie gratką zarówno dla zawodników jak i amatorów MTB. Dystans MINI jest trasą krótszą (22 km), a przewyższenie blisko 800 metrów gwarantuje odpowiednie wyzwanie dla początkujących i ambitnych amatorów wyścigów górskich.

Dla zawodników o podwyższonych oczekiwaniach, dla których blisko 50 km w trudnym terenie jest tylko kolejnym ciekawym etapem do pokonania przygotowaliśmy trasę MEGA. Przewyższenie sięga tutaj ponad 1500 m, trasa jest bardzo urozmaicona, trudne podjazdy, techniczne wąskie zjazdy - kamienie, korzenie, strumienie, dziki las… Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, a wyboru dystansu dokonujemy bezpośrednio na trasie.

Na każdym z dystansów zawodnikom będą towarzyszyć piękne widoki Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, przetestują przy tym fragmenty nowo powstających single tracków, których sieć ma być najdłuższa w Europie! Jako organizatorzy, ale także mieszkańcy i miłośnicy terenu poprowadzimy uczestników przez najbardziej dzikie i nieodkryte miejsca, o których istnieniu dowiecie się tylko od nas i z pewnością wrócicie tutaj, by pokazać je innym…

W poprzednich edycjach mieliśmy zawodników z Francji, Niemiec, Czech, Szwecji, a to pewnie nie koniec... Impreza jest wyjątkowa, dobra wieść się niesie na różne strony kraju i nie tylko. Zapraszamy Was do udziału i wspólnego tworzenia międzynarodowych zawodów, które są istotnym elementem w kalendarzu imprez MTB.

W centrum Międzygórza, przy deptaku do Rezerwatu Wodospad Wilczki powstanie małe „miasteczko rowerowe”, gdzie swoje oferty zaprezentują Partnerzy i Sponsorzy wydarzenia, zagra nam wyjątkowa muzyka, a każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

TRASA

Planowany dystans MINI: 21,6km

Mapa trasy - powiększ »

Profil trasy - powiększ »

GPX trasy - pobierz »

Planowany dystans MEGA: 47km

Mapa trasy - powiększ »

Profil trasy - powiększ »

GPX trasy - pobierz »

ZAPISY ONLINE

Datasport

Zapisz się »

REGULAMIN

Regulamin dostępny tutaj »

SPONSORZY

Trek
Schronisko na Śnieżniku
Kondycja.net - rowery serwis
Colorado
Garmin
High Fitness
Doral - Przetwórstwo Rybne
Atart - reklama i grafika na pojazdach
Staropolanka
Leclerc Kłodzko
Wydawnictwo Compass
Villa Pepita i Titina
Piekarnia Kajzerka
Schronisko PTTK Jagodna

PARTNERZY

MGOK Bystrzyca Kłodzka
GOPR
Lasy Państwowe
Bystrzyca Kłodzka

PATRONAT MEDIALNY

bike - Magazyn MTB
bikeBoard - Magazyn rowerowy
mtb-xc.pl

KONTAKT

Organizator:
Centrum Śnieżnik, G. K. Łuczaj

Email: biuro@snieznikchallenge.pl
Telefon: 502 525 564